Борин Любомир

Місце стажування: CLT- Centre of Laser technology - LASERINSTRUMENTS Ltd, Варшава, Польща.

Місцем проходження виробничої практики був інженерно-конструкторський відділ компанії СTL – Centre of Laser Technology – Laserinstruments Ltd. в період з 06.08.12 по 16.09.12 рр. Компанія займається розробкою лазерних систем для медицини, індустрії та науки з 1991 року.

Організацією стажування за кордоном займається програма ІАЕЅТЕ, працівники якої допомагали мені до виїзду, застрілили, поселили і допомагали уже по приїзді у Варшаву. До того як мою кандидатуру відправили на розгляд у Варшаву, в університеті був проведений ряд конкурсів, олімпіад і в результаті розгляд кафедрою кандидата, тому хочу подякувати всьому складу кафедри комп’ютеризованого машинобудівного виробництва, завідуючому кафедри за допомогу, а також Ониську О.Р. за організацію всіх конкурсів та олімпіад, допомогу в підготовці до стажування закордоном, і висунення мене як кандидата на місце інтерна, при отриманні офера із відділу міжнародних зв’язків. Говорячи про стажування-це дуже хороший етап навчання для мене. Фірма дуже прогресивна, фірма яка уже 20 років працює і розвивається показує дуже хороші результати не тільки у Польщі, а й у всьому світі. Перший досвід роботи в інженерному колективі, отримання хороших навиків, завдяки яким я можу конкурувати на ринку праці після закінчення університету. Приходилось вчити багато нового матеріалу, тому що компанія розробляє лазери, але це було не так важко і дуже цікаво, тому що вчився на реальних прикладах працюючих лазерних систем. За час практики на мене були покладені наступні обов’язки : -зміна дизайну, форми деяких елементів в цілому об’єктива і мікроманіпулятора лазера СО2-Azuryt-CLT 1401, розробка технічної документації і 3D моделювання всіх елементів.

- зміна дизайну, форми деяких елементів, і в цілому лазерної головки УА6-ЕК розробка технічної документації і 313 моделювання всіх елементів. -створення 3D моделей і креслень в Solidworks 2010,модернізація елементів лазерів різних моделей і різного призначення.

В результаті після першого місяця виробничої практики мій проект об'єктива і мікроманіпулятора відправили в Болгарію на виробництво, а ще через два тижні, проект лазерної головки відправили в Білорусію на виробництво. Також дуже хорошим мовним стажування стало проживання і спілкування зі студентами іноземцями, які приїхали у Варшаву по тій же програмі. Весь період стажування приходилось говорити англійською, польською і російською мовами. Розмови з інженерами у компанії англійською мовою допомогли мені у вивченні технічної англійської останні дні перебування на фірмі, я уже сам вчив практикантів іноземців які приходили.

Після першого місяця стажування мені запропонували місце інженера-конструктора в компанії. В зв’язку з навчанням в університеті і закінченням візи мені прийшлось повернутись на Україну, але пропозиція керівника і власника фірми Людвіка Покори ще в силі, тому після отримання диплома я можу повертатись у Варшаву.

В останні дні стажування я отримав дуже хорошу характеристику від начальника фірми, з якою я отримую багато робочих пропозицій в Україні. Звичайно великим плюсом цього стажування було те шо я прожив 6 тижнів у столиці європейської країни. Попрацювавши в інженерн0-конструкторському колективі над реальними проектами я зрозумів шо це мені найбільше подобається, і далі планую працювати тільки в цьому напрямку. Ще один плюс моєї поїздки є те, шо в процесі університетського відбору, на олімпіаді я пройшов сертифікацію Solidworks отримав сертифікат і зараз активно розвиваюсь в роботі із цією програмою. Можливо якби я не був кандидатом на місце стажера, я б не потрапив на олімпіаду, не проходив б сертифікацію і не зацікавився б 3D моделюванням. В цілому я дуже задоволений поїздкою, результатами стажування, і перспективами які воно мені дало.